מנוף נייד להרמת נכה

Enlarge

אם בעבר הרמת חולה או נכה מהמיטה היתה כרוכה במאמץ פיזי גדול ובהימצאותו של אדם חסון בקרבת מקום, הרי שהיום יכולה האחות המטפלת להיעזר במיכשור טכנולוגי חדיש - מנוף להרמת נכים. אל המנוף מחוברת ריתמה שאליה חוגרים את המטופל, ומכאן והלאה בלחיצת כפתור יכולה האחות להרים את הנכה מהמיטה ולהעבירו אל הכיסא או אמבטיית הרחיצה וכו'. 

המנוף מקבל אספקת מתח מסוללה רבת-עוצמה, והוא מסוגל להרים משקל של 150 ק"ג. הרמת הנכה והורדתו מתבצעת ע"י שלט המחובר אל המנוף. במצב "חול" לחיצה על כפתור ההרמה גורמת להרמה מיידית של המנוף והרפייה מן הכפתור גורמת לעצירת הפעולה באופן מיידי - וכן בלחיצה על כפתור ההורדה. כיצד אם כן ניתן יהיה להשתמש במכשיר חיוני זה בשבת?

הפתרון המוצע לכך ע"י 'מכון צומת' הוא הוספת שלט-שבתי למנוף במקביל לשלט המקורי. במערכת מתקינים מנגנון גרמא כפול: לחיצה על כפתור ה"הרמה" לא תגרום לפעולה מיידית, ובפועל אינה אלא שינוי מצב של 'מפסק יבש' (ללא מתח חשמלי). סורק מחזורי שולח פולס אלקטרוני מדי 5 שניות הבודק את מצב המתח. אם הוא מזהה שחל שינוי במצב המתג (בעקבות לחיצת המשתמש) הוא מפעיל באופן אוטומטי את מנוע ההרמה למשך 7 שניות (אם הגובה אינו מספיק ניתן ללחוץ לחיצה חוזרת על כפתור ההרמה כך שהוא יפעל למשך 7 שניות נוספות). פעולה דומה תתבצע בלחימה על כפתור ה"הורדה" שבשלט.

מתג "חול/שבת" המותקן על גבי המנוף קובע איזה שלט יהיה פעיל (יש להעביר את המתג למצב שבת עוד ביום שישי!).

לפרטים נוספים ולהצעת מחיר נא לפנות ל: מכון 'צומת'; או ישירות ל: עמוס - 052-4295293

 

Jump to page content