הורדת ספר תורה עבור אדם נכה / הרב יוסף צבי ריימון
האם בזמן שקוראים לאדם נכה לעלות לתורה, ניתן להביא שולחן קטן סמוך לבימה, להוריד אליו את ספר התורה ושם לקרוא בזמן עליית האדם הנכה?
צעד קטן לאדם וצעד גדול לאלוקים / הרב אסף הר-נוי,
האדם מישראל הושם בעולם כדי להיות שותף למלאכתו של הקב"ה בבריאה ובעולם. מטרתנו כאן איננה רק "לשבת ולהסתדר" אלא לקום ולפעול עם א-ל וזה עניינה של יגיעתו של נח.
עבודה תמה / הרב איתיאל גלעדי,
מי שמתחיל ולא מצליח לסיים חי בתסכול קיומי, גם אם לא תמיד הוא מודע למקור התסכול. חוויה מתמשכת של דברים שלא הגיעו לגמר, של תקיעה באמצע הדרך

נקודת מבט

שלוםולהתראות!

כמעט מדי מוצ"ש אני מתיישב מול המחשב ותוהה "על מה אכתוב הפעם?". תוך כדי תהייה אני מוצא עצמי בוהה מול המסך, לעתים שעתיים ושלש; "על מה אכתוב הפעם?". גם עתה אני תוהה ובוהה, אך התוצאה ברורה לי כמובנת מאליה; חובתי להתייחס לגזירת אפשרות הכליה המעיבה על עלוננו, אותו אנו עורכים מדי שבת בשבתו מזה עשרים שנה ומעלה . לי אישית תחסר השוטטות רצוא ושוב מול המסך על מה לכתוב ב'נקודת המבט' השבועית שלי כשליח ציבור המייצג חלק נכבד – לאומי ותורני ביסודו - במחנה הציונות הדתית הקלאסית.

העט נמשכת לכתוב על שלל עניינא דיומא, על 'פרשת השבוע' במשמעות התקשורתית; לומר משהו – כן או לא או שניהם - על אספקת החשמל לעזה; להביע עמדה – כן או לא או שניהם - על בינוי אלפי יחידות דיור בקלקיליה וגניזת תכניות דומות בגוש עציון; ואולי לומר משהו – כן או לא או שניהם – על הסדרת או נטיעת רבבות בידואים במרחבי הנגב. לפתע מגיח מהמוח האחורי נושא 'הקוד האתי', שטרם 'טיפלנו' בו, מיסודו של שר החינוך המבקש לחנך לערכי לאום ולפטריוטיזם את הסגל האקדמי הסורר והפוזל כרונית החוצה. ודילמה מעיקה נוספת; היכן וע"י מי יטופלו הילדים האומללים חןלי הסרטן שנתקעו לריב רפואי שאולי מעורבים בו שיקולי יוקרה ואולי גם 'דררא דממונא'. גם ההתנצחות העקשנית הכרונית בקשת מחנה הציונות הדתית – מן הלייטיות ועד הר המור – שוה 'נקודת מבט'. סוגיא נדושה נוספת הראויה להתייחסות היא מעמדו של היועץ המשפטי "הכל יכול ולו המלוכה". דילמה זו היא במוקד שאלות לאומיות ושלטוניות גורליות.
תחומין פלוס
havaya
עבור לתוכן העמוד