רמזור לדלת אוטומטית

הגדל

במוסדות רבים, בייחוד בבתי חולים ובבתי אבות, מותקנות לכניסה לבניין דלתות אוטומטיות. דלתות אלו מצוידות בחיישני קירבה שונים, המזהים את האדם הקרב (בדרך כלל ע"י קרן אור שנחצית על ידו) ופותחים את הדלתות למספר שניות - ומיד סוגרים אותן בחזרה. ייעודן של דלתות אלו לשמור על מיזוג האוויר שלא 'יברח' החוצה ולמנוע רוח פרצים שלא תיכנס פנימה. היתרון שבדלתות האוטומטיות הוא גם בנוחות הקיימת בהם - בייחוד לנכים ולמגובלים שקשה להם לדחוף דלת רגילה; וכמובן - יתרון הסטריליזציה של דלתות שידי אדם אינן משמשות בהם בתדירות.

מה עושים בשבת? האם נחכה לגוי שיבוא וירצה להיכנס, כדי 'לתפוס טרמפ' איתו?

במכון 'צומת' פיתחו פטנט ל'מהדרין מן המהדרין'. מנגנון מיוחד המורכב בדלתו אלו מנטרל את חיישני הקירבה, ובמקומם פותח וסוגר את הדלתות בתדירות קבועה (לפי הזמנה מקומית) למשל: הדלת סגורה חמש דקות ונפתחת לעשרים שניות וחוזר חלילה.

כיצד נדע שמערכת כזו מותקנת בדלת? איך נדע להיזהר ולא להתקרב לדלת בזמן שחיישני הבטיחות (שכמובן אינם מנותקים) פועלים? לשם כך מצוידת המערכת ברמזור - כשדולקת נורה בצבע אדום משמעות הדבר שאין להתקרב אל הדלת, וכשנדלקת נורה בצבע ירוק - כמובן זה הזמן להיכנס בביטחה! נורה בצבע כתום-צהוב כמובן מתריעה על האודם האדום המתקרב... - בדיוק כמו ברמזור תנועה בכביש.

כמובן, שבמקום שהכניסה לבית החולים היא לשם 'פיקוח נפש' ואפילו בספק וחשש סכנה - אין צורך להמתין אפילו שניה, ויש להיכנס בדרך המהירה ביותר שקיימת!

רמזור משופר

לאחרונה פותחה מערכת חדשה של רמזורים שבנוסף לכל הפונקציות הקיימות במכשיר הישן התווסף שעון דיגיטאלי / טיימר. בכל אחד משלושת המצבים (ירוק/צהוב/אדום) הטיימר סופר עד לאפס ונותן לממתינים מידע מדויק לזמני הפתיחה והסגירה של הדלת. הנורות במערכת החדשה שודרגו לנורות לדים בעלי עוצמה חזקה ואורך חיים גדול יותר מבעבר. 

לפרטים נוספים ולהזמנת שירות נא לפנות למכון 'צומת'.

עבור לתוכן העמוד